m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Srebrne Bąkowice

 23 maja odbyły się powiatowe zawody lekkoatletyczne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Namysłowskie zawody rozegrane zostały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego „Opolskie” i były eliminacjami do mistrzostw województwa. Dzięki Pani Wójt Gminy Świerczów – Barbarze Bednarz, która zabezpieczyła transport, dzieci z naszej gminy mogły spróbować swoich sił mierząc się także z miejskimi szkołami. Na zawody pojechały dzieci ze szkół podstawowych z Dąbrowy i Bąkowic oraz z Gimnazjum w Świerczowie. Okazało się, że obok zdobytego doświadczenia, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bąkowicach zdobyli kilka medali i awansowali na zawody wojewódzkie. W biegu na 100 i 500 m, Kacper Zarzycki zdobył dwa srebra. W pchnięciu kulą Dawid Warzocha również zdobył srebro. Natomiast w konkurencji drużynowej (sztafeta 4x100m) nasi chłopcy, w składzie: Kamil Karcz, Dawid Warzocha, Maciej Sieradzki i Kacper Zarzycki wywalczyli także srebrne medale.

Mistrzostwa województwa odbyły się 4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Opolu, gdzie zjechały się najlepsze ekipy szkół podstawowych z całego województwa. Tegoroczny finał stał na bardzo wysokim poziomie, a osiągnięte wyniki były często wyśrubowanymi rekordami. Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i zdobyli upragnione medale. W morderczym biegu na 500 m Kacper Zarzycki z czasem 1,18min. wywalczył brązowy medal, a sztafeta 4x100 m, w powyższym składzie i z czasem 53,42s sensacyjnie zdobyła srebrne medale i wicemistrzostwo województwa opolskiego.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy sportowej postawy i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach i Gminy Świerczów na arenie powiatowej i wojewódzkiej.

wstecz